Lokality

Veřejná hřiště (neboli hřiště typu „public“) jsou velmi vhodná a doporučovaná pro všechny hráče, kteří s golfem teprve začínají. Na rozdíl od ostatních (tzv. normovaných) hřišť si na veřejném hřišti mohou zahrát i ti, kteří doposud nesložili zkoušku základní golfové způsobilosti (tzv. zelená karta nebo HCP 54). Neznamená to však, že na veřejném golfovém hřišti neplatí základní golfová pravidla, ale očekává se, že si na těchto public hřištích budou osvojovat golfové základy začínající hráči, ke kterým je třeba jisté shovívavosti (stejně jako je tomu u řidičů začátečníků). Výhodou veřejných hřišť je i fakt, že ve většině případů zaplatíte pouze paušální poplatek za celodenní vstup a nemusí již platit dle počtu odehraných jamek.

Austerlitz (Slavkov)

www.austerlitz-golf-resort.cz

Počet jamek: 6
Par: 18
Denní  fee: 300,- Kč

Popis: Hřiště je součástí zámeckého parku a má oslovit všechny zájemce o golfovou hru a umožnit jim přístup na golfové hřiště bez nutnosti vlastnit HCP. Za minimální poplatek můžete hrát celý den v příjemném prostředí staletých kaštanů a kochat se překrásným pohledem na slavkovský zámek.

Barbora

www.golfbarbora.cz

Počet jamek: 9
Par: 36
Green fee: 400 – 900,- Kč

Popis: Široké ferveje umožňují rychlý spád hry a jsou tak pro většinu hráčů milosrdné. Reliéf terénu je mírně zvlněný a není významnou fyzickou překážkou. Hráči bez HCP mohou hrát pouze v doprovodu hráče s HCP do 36 v pondělí až čtvrtek v dop. časech.

Benátky nad Jizerou

www.golfbenatky.cz

Počet jamek: 9
Par: 27
Denní  fee: 400 – 500,- Kč

Popis: Toto perfektně udržované hřiště je ideálním místem pro každého začátečníka i pokročilejšího hráče, který chce zlepšit svou přesnost a krátkou hru. Součástí je několik pískových překážek a uměle vybudovaná vodní plocha, která tvoří zajímavou překážku hned pro 3 jamky.

Beřovice u Slaného

www.gcbr.cz

Počet jamek: 9
Par: 27
Denní  fee: 300,- Kč

Popis: Kompaktní hřiště s mnoha bankry, vodní překážkou a perfektně udržovanými povrchy. Toto hřiště je velmi vhodné pro tréninku začátečníků a mírně pokročilých golfistů.

Botanika – Horní Bezděkov

www.golfbotanika.cz

Počet jamek: 9
Par: 36
Green fee: 400 – 900,- Kč

Popis: Hřiště nabízí příjemné prostředí uprostřed křivoklátských lesů. Vzhledem ke standardním vzdálenostem, jamkám PAR 5 a modelovaným greenům je toto hřiště vhodné zejména pro pokročilejší hráče.

Cihelny

www.astoria-golf.cz

Počet jamek: 18
Par: 44
Denní  fee: 290,- Kč

Popis: Tato kompaktní osmnáctka byla založena ve stylu „růžové zahrady“, takže se při hře můžete ještě pokochat krásou rozmanitých květin a keřů, především růží. Vzdálenosti jamek jsou v kategorii pitch & putt, tedy krátká příhra na jamkoviště a putt.

Čertovo břemeno

www.cebr.cz

Počet jamek: 18
Par: 70
Green fee: 400 – 950,- Kč

Popis: Na tomto krásném znormovaném hřišti je povoleno hrát i bez HCP, vyžaduje se však ovládání hry, znalost pravidel a etikety pod sankcí vyloučení ze hry.

Darovanský dvůr

www.darovanskydvur.cz

Počet jamek: 9
Par: 27
Denní fee: 200,- Kč

Popis: Nenáročné krátké hřiště, na kterém můžete trénovat za symbolický poplatek po celý den.

Grabštejn

www.gcg.cz

Počet jamek: 9
Par: 36
Denní fee: 300 – 400,- Kč

Popis: Jeden z prvních public course v České republice, které se nachází kousek od německých a polských hranic pod zámkem Grabštějn. Toto luční hřiště je nenáročné a díky širokým fervejím velmi vhodné i pro všechny začínající hráče.

Háje – Karlovy Vary

www.golfhaje.com

Počet jamek: 9
Par: 36
Denní fee: 400 – 500,- Kč

Popis: Toto plnohodnotné kopcovité hřiště nedaleko Karlových Varů je takřka sportovní výzvou pro všechny hráče golfu.

Hluboká nad Vltavou

www.golfhluboka.cz

Počet jamek: 9
Par: 30
Denní fee: 250 – 350,- Kč

Popis: Rovinaté parkové hřiště nabízí perfektní tréninkové zázemí pro všechny začátečníky. Najdete zde i 2 delší jamky (PAR 4 a 5).

Název hřiště: Hořehledy

Webové  stránky: www.cz.golf-horehledy.cz

Počet jamek: 9

Par: 35

Green fee: 300 – 700,- Kč

Popis: Jedná se o plně znormované hřiště, které je vhodné nejen pro začátečníky, ale především pro lehce pokročilé hráče, kteří si chtějí zkusit golf na větším hřišti. Hráčům bez HCP je možno povolit vstup na hřiště, ale vždy jen v doprovodu jiného hráče s HCP 36 a nižším.

Název hřiště: Hostivař

Webové  stránky: www.golfhostivar.cz

Počet jamek: 9

Par: 27

Green fee: 300,- Kč

Popis: Golfová akademie chipp & putt s délkami jamek od 40 do 90 m představuje ideální tréninkovou možnost jak pro začátečníky chystající se na získání HCP 54, tak pro pokročilé hráče, kteří si chtějí zlepšit krátkou hru.

Název hřiště: Park Golf Hradec Králové

Webové  stránky: www.parkgolf.cz

Počet jamek: 6

Par: 21

Denní  fee: 250,- Kč

Popis: Jedná se o 6 znormovaných jamek, které nabízí možnost zažít pocit ze hry na opravdovém hřišti i těm hráčům, kteří zatím nemají HCP 54.

Název hřiště: Kaskáda – Brno

Webové  stránky: www.golfbrno.cz

Počet jamek: 6

Par: 18

Denní  fee: 400 – 680,- Kč

Popis: Zajímavě modelovaná golfová akademie s velkými greeny je vhodná pro všechny začátečníky, kteří se zde mohou procvičit krátkou hru a základy golfu.

Název hřiště: Krásný Dvůr u Podbořan

Webové  stránky: www.golfkd.euweb.cz

Počet jamek: 6

Par: 20

Denní  fee: 150,- Kč (250,- Kč o víkendu)

Popis: Nenáročné hřiště připomínající vlastně jen lépe posekanou louku bez bunkrů. Jamky jsou dlouhé do 285m, maximální par 4. Příjemné prostředí pro zájemce o hru, kteří nemají vysoké sportovní ambice, ale přesto chtějí trávit svůj volný čas v příjemném prostředí a hru zakončit například procházkou parkem nebo návštěvou zámku.

Název hřiště: Konopiště

Webové  stránky: www.gcko.cz

Počet jamek: 9

Par: 30

Denní  fee: 600 – 800,- Kč

Popis: Jedno z nejlépe udržovaných veřejných hřišť v ČR, které zdařile imituje skutečné normované hřiště vč. bunkerů a vodní překážky. Najdete zde tři 4parové jamky (o průměrné délce 220m), ostatní jamky jsou PAR 3 (průměrná délka 118m).

Název hřiště: Libouchec

Webové  stránky: www.gclibouchec.cz

Počet jamek: 9

Par: 34

Denní  fee: 100 – 300,- Kč

Popis: Rovinaté hřiště bez stromů za zámeckým komplexem, které je svým charakterem velice vhodné pro všechny začínající golfisty.

Název hřiště: Mariánské Lázně

Webové  stránky: www.golfml.cz

Počet jamek: 9

Par: 27

Green fee: 150 – 300,- Kč

Popis: Krátké hřiště typu pitch & putt, na kterém si mohou golf vyzkoušet všichni, kteří znají alespoň základy golfových pravidel a etikety.

Název hřiště: Mladá Boleslav

Webové  stránky: www.golfmladaboleslav.cz

Počet jamek: 9

Par: 27

Denní  fee: 300,- Kč

Popis: Toto veřejné hřiště je jako jediné v České republice plně osvětlené a otevřené až do nočních hodin. Své golfové dovednosti si zde můžete osvojovat takřka po celý den.

Název hřiště: Mladé Buky

Webové  stránky: www.mladebuky.com

Počet jamek: 6

Par: 18

Denní  fee: ?

Popis: Veřejné hřiště vhodné zejména pro trénink základů krátké hry.

Název hřiště: Molitorov

Webové  stránky: www.golfmolitorov.cz

Počet jamek: 18

Par: 72

Green fee: 350 – 800,- Kč

Popis: Toto nenáročné mírně zvlněné hřiště je vhodné spíše pro lehce pokročilejší hráče, kteří již mají základní golfové dovednosti. V měně frekventované časy je však možné hřiště využít i pro trénink začátečníků v doprovodu zkušenějšího hráče.

Název hřiště: Myštěves

Webové  stránky: www.golf-mysteves.cz

Počet jamek: 9

Par: 30

Denní  fee: 200 – 300,- Kč

Popis: Kvalitní veřejné hřiště, které je součástí golfového areálu Myštěves, nabízí hru i negolfistům, kteří ovládají alespoň základní prvky hry.

Název hřiště: Nová Amerika

Webové  stránky: www.novagolf.cz

Počet jamek: 9

Par: 27

Denní  fee: 250,- Kč

Popis: Veřejná akademie resortu Nová Amerika je určena nejen úpným začátečníkům k seznámení s golfem, ale i pokročilým hráčům pro trénink precizní krátké hry.

Název hřiště: Nová Bystřice

Webové  stránky: www.golfmonachus.cz

Počet jamek: 9

Par: 31

Denní  fee: 500 – 700,- Kč

Popis: Toto hřiště bylo prvním veřejným hřištěm v České republice. Není příliš náročné a patří mezi oblíbená hřiště pro začínající golfisty. Je zasazeno do mírně zvlněné krajiny a nabízí hráčům ideální podmínky pro efektivní trénink.

Název hřiště: Olomouc

Webové stránky: www.golf-olomouc.cz

Počet jamek: 9

Par: 27

Denní  fee: 250 – 350,- Kč

Popis: Na olomouckém hřišti si mohou vyzkoušet základy golfu všichni včetně negolfistů, pro které je zde vybudováno devět kratších jamek – public course.

Název hřiště: Ostrava – Oderský park

Webové  stránky: www.gcova.cz

Počet jamek: 9

Par: 32

Denní  fee: 250 – 350,- Kč

Popis: Městské přírodní veřejné hřiště Oderský park je k dispozici všem hráčům i bez HCP. Toto veřejné hřiště sice nemá špičkovou kvalitu, ale pro sportovní vyžití široké veřejnosti je dostačující.

Název hřiště: Prosečné

Webové  stránky: www.gccprosecne.cz

Počet jamek: 9

Par: 35

Denní fee: 300 – 400,- Kč

Popis: Přírodní golfové hřiště v podhůří Krkonoš nedaleko Vrchlabí má status veřejného hřiště, kde si může zahrát každý zájemce o golfovou hru.

Název hřiště: Karlovy Vary – dostihové závodiště

Webové  stránky: www.racingclub.cz

Počet jamek: 9 (18)

Par: 34 (68)

Denní  fee: 350 – 650,- Kč

Popis: Netradiční veřejné hřiště, které se nachází uprostřed dostihového závodiště v Karlových Varech. Toto nenáročné rovinaté hřiště nabízí 9 odpališť a 18 jamkovišť.

Název hřiště: Radíkov

Webové  stránky: www.golf-radikov.cz

Počet jamek: 9

Par: 30

Denní  fee: 300 – 350,- Kč

Popis: Členitost krajiny, rybníčky i rozmanité sklonové poměry činní hru na totmo hřišti velmi zajímavou i pro pokročilejšího hráče. Hřiště je přístupné všem kategoriím golfistů, ale zejména je určeno pro začínající golfisty a pro ty, kteří se s golfovou hrou teprve seznamují.

Název hřiště: Rožnov pod Radhoštěm

Webové  stránky: www.golf-roznov.cz

Počet jamek: 9

Par: 35

Green fee: 500 – 900,- Kč

Popis: Golfový areál se nachází v turisticky atraktivním prostředí Beskyd. Vzhledem k blízkosti Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Pousteven a dalších turistických atrakcí. Hřiště je vhodné spíše pro pokročilejšího hráče.

Název hřiště: Těšetice (Ares)

Webové  stránky: www.golf-ares.cz

Počet jamek: 6

Par: 18

Green fee: 300,- Kč

Popis: Sportovní areál nedaleko Znojma nabízí základní golfové zázemí pro všechny začátečníky. Kromě golfu najdete v tomto sportovním areálu i další možnosti sportovního vyžití.

Název hřiště: Atrium Golf – Trhový Štěpánov

Webové  stránky: www.atriumgolf.com

Počet jamek: 9

Par: 27

Denní  fee: 250 – 280,- Kč

Popis: Jedná se o krátké golfové hřiště, které poskytuje hráčům možnost seznámit se s golfem, jeho pravidly a umožní zdokonalit krátkou a přesnou hru.

Název hřiště: Třímany

Webové  stránky: www.golf-trimany.unas.cz

Počet jamek: 18

Par: 60

Denní  fee: 360,- Kč

Popis: Veřejné hřiště přírodního typu vybudované v kopcovité krajině nad údolím řeky Berounky nenabízí sice špičkovou kvalitu, ale všichni začínající hráči si zde mohou za symbolický poplatek vyzkoušet hru na 18-jamkovém hřišti.

Název hřiště: UNO – Ústí nad Orlicí

Webové  stránky: www.gcu.cz

Počet jamek: 9

Par: 31

Green fee: 200 – 550,- Kč

Popis: Toto znormované hřiště sice nevyniká délkou, ale rozhodně se o něm nedá říci, že by bylo jednoduché. Hřiště je díky úzkým fervejím a menším jamkovištím vhodné spíše pro mírně pokročilé hráče.

Název hřiště: Větřní

Webové  stránky: www.hotelgreen.cz

Počet jamek: 6

Par: 18

Denní  fee: 300,- Kč

Popis: Hřiště je koncipováno jako šestijamková akademie (PAR 3). Jedná se o nevelké veřejné hřiště, které poskytuje příležitost začít s golfem. Hřiště zároveň uspokojí i hráče, kteří ocení možnost tréninku krátké hry.

Název hřiště: Zbraslav

Webové  stránky: www.golfzbraslav.cz

Počet jamek: 9

Par: 18

Denní  fee: 250 – 350,- Kč

Popis: Veřejné hřiště typu pitch&putt je vhodná jak pro začínající hráče, tak pro pokročilé golfisty, kteří hledají klidné místo pro trénink krátké hry.